 |
 |
 |
Website bouwen
|
I N L E I D I N G
|
Je bent van plan om iets op het internet te publiceren en de gedachten gaan uit naar het bouwen van een eigen website. Er zijn allerlei manieren om iets op het internet te plaatsen. Meestal heb je bij je eigen internetprovider ook ruimte gekregen om iets van een eigen website te maken. Er van uitgaande dat deze mogelijkheid niet voldoende is en je toch van plan bent een serieuze site te maken dan zijn er een aantal stappen te ondernemen.
Deze stappen (zoals wij denken dat ze gezet horen te worden) zullen we hieronder bespreken en daar waar het mogelijk is de diverse mogelijkheden aan te geven. Of je ook daadwerkelijk van deze mogelijkheden en adviezen gebruik wilt maken is geheel aan jou.
|
Naar boven
|
D O E L V A N D E S I T E
|
Doel van je site. Bezint eer gij begint. Dit aloude gezegde gaat ook hier op. Denk na over wat je wilt gaan publiceren, hoe de structuur van je site er uit moet gaan zien en bepaal je doelgroep. Beperkje tot enkele onderwerpen en tot een paar doelgroepen, als je het al uitgebreid wilt gaan doen.
|
Naar boven
|
S I T E O N T W E R P E N
|
Nadat je het doel en de structuur van de site hebt bepaald komt het volgende onderdeel aan bod. Je schaft een programma aan waar je een site mee kunt bouwen. Er zijn diverse prgramma´s op de markt van eenvoudig tot bijzonder prijzig. Als je veel tijd, geld en kennis van zaken hebt dan kun je zelfs tot de prachtigste resultaten komen.
Of een site mooi of lelijk is zijn relatieve begrippen. Houdt echter met een ding rekening. Het gebruik van pop ups is een van de grootste ergernissen. Sommige merchants verbieden zelfs het gebruik er van.
|
Naar boven
|
H O S T E N V A N D E S I T E
|
Nadat je de site hebt gemaakt wil je hem natuurlijk op het internet plaatsen. Er zijn een groot aantal bedrijven, de zogenaamde webhostingbedrijven, die doen aan domeinregistratie en de vruchten van het werken aan je site op een van hun vele servers zetten. Hieronder staan er een aantal vermeld.
|
Naar boven
|
W E B H O S T I N G
|
|
Naar boven
|
B E K E N D M A K E N V A N J E S I T E
|
Je site bekend maken wordt nog een geweldig karwei als je dat in je eentje en handmatig wilt doen. Want als je de site klaar hebt, wil dat nog niet zeggen dat de bezoekers binnen stromen. Je zult de site bekend moeten maken bij de verschillende zoekmachines zoals Google, Yahoo, MSN en zo zijn er wereldwijd een 300.000.
Er zijn natuurlijk hulpmiddelen en daarvan noemen we er hier alvast een:
Trellian: Priority Submit - Snelle aanmelding service bij de (zoek)machines:
Minder professioneel, maar een uitstekende site is ook de gratis Aanmelden-Zoekmachines.info
Ook willen we hier noemen: "Promoot je site"
|
Naar boven
|
H E T N U T V A N L I N K P A R T N E R S
|
Door de explosieve groei van het internet de laatste jaren, wordt het steeds moeilijker om bezoekers naar jouw pagina te laten komen. Recent onderzoek heeft aangegeven dat er 14,3 miljard website zijn. Als webmaster zal je moeten proberen om tussen dit enorme aantal op te vallen en bezoekers naar je pagina zien te krijgen.
Een van de beste methoden hiervoor is het zoeken van linkpartners. Door het ruilen van links met andere websites (bij voorkeur met hetzelfde onderwerp) zullen je bezoekersaantallen stijgen.
De voordelen van goede linkpartners:Je bezoekers zullen nuttige links naar sites met hetzelfde onderwerp waarderen. Ze zullen dus vaker terug komen naar jouw site.
Je zal nieuwe bezoekers krijgen via de links op de pagina van je linkpartner.
Je website zal eerder opgenomen worden in zoekmachines en zal vaker gespiderd worden waardoor (de nieuwe inhoud van je site) eerder in de zoekmachines komt.
Je website zal hoger komen te staan in de resultaten van de zoekmachines. Vooral Google hecht veel waarde aan het aantal links naar een bepaalde website.
|
Naar boven
|
G E L D V E R D I E N E N M E T J E S I T E
|
Geld verdienen met je site is op zich een verhaal op zich.
Er zijn bedrijven die bemiddelen tussen adverteerders en publishers. We hebben een aantal van deze bedrijven opgenomen onder de pagina Affilates. Je kunt je daar als websitepublisher laten registeren en via hen kun je adverteerders voor je website werven. Vaak zul je wel aan bepaalde voorwaarden moeten voldoen, maar dat is vaak per adverteerder verschillend.
Ook kun je bijvoorbeeld je bij Google opgeven voor het plaatsen van advertenties.
Heb vooral in het begin niet al te hoge verwachtingen van de inkomsten uit de advertenties. Ook hier is het oude gezegde van toepassing dat de kost voor de baat uitgaat. Denk vooral niet dat het plaatsen van een banner of een tekstlink voor een produkt garant staat voor inkomsten. Wat veel adverteerders wel eens vergeten is dat hun produkt zich eigenlijk vanzelf zou moeten verkopen en niet afhankelijk moet zijn van de hoeveelheid reclame die aan dat produkt wordt besteed.
Anderzijds moet je je als publisher realiseren dat in de eerste plaats de concurrentie van andere websites moordend is, maar ook dat jouw website nog nauwelijks bekend is.
|
Naar boven
|
|
|
|
Naar boven
|
P A G E R A N K I N G E N M E T A T A G S
|
Over Pageranking zijn al hele uitgebreide verhandelingen geschreven en het gaat in het kader van een eenvoudige handleiding te ver om hier uitgebreid aandacht te besteden. Kort gezegd komt het er op neer dat pageranking iets wil zeggen over de populariteitvan je site bij en hoe de webcrawlers je site zien. Hoe hoger je pagerankis des te hoger kom je voor in de zoekresultaten.
Ook hier zijn wel weer een aantal hulpmiddelen genoemd in Search Engine Optimizing. Wat je zelf wel zou kunnen doenis het maken van goede metatags. Dat wil zeggen dat je in je start- of homepagina een aantal kenmerken meegeeft wat de belangrijkste onderwerpen van je site zijn.
Ook hiervoor zijn wel tooltjes te vinden.
Vaak vinden zoekmachines het ook prettig dat er in de rootdirectory van je site op de server een bestand staat waarin de sitemap staat beschreven. Bij de webmaster hulpprogrammas van Google staat de mogelijkheid ook aangegeven. Ook hier zijn wel een paar tooltjes op het internet te vinden.
Persoonlijk vinden we de Sitemapgenerator te vinden op : http://devintelligence.com/SitemapGenerator/ bijzonder prettig in gebruik.
Het is niet iedereen gegeven om metatags te maken. Wij maken graag gebruik van het gratis programma te vinden op: http://www.addme.com/meta.htm.
Ook is op die site een goede keywordgenerator te vinden.
|
Naar boven
|
P A Y P A L
|
Vooral als je zaken doet met buitenlandse ondernemingen of particulieren is het handig een PayPal-account te hebben. Je wordt dan niet gehinderd door alle hindernissen die de banken opwerpen bij het buitenlandse betalingsverkeer.
|
Naar boven
|
P A Y P A L
|

|
Naar boven
|
C R E D I T C A R D
|
Nog handiger (en PayPal stalt het bijzonder op prijs) is om het PayPalaccount te koppelen aan een creditcard, zoals bijvoorbeeld de hieronder genoemde:
|
Naar boven
|
A M E R I C A N E X P R E S S
|
|
Naar boven
|
S N S B A N K
|
|
Naar boven
|
B E Z O E K E R S E N S T A T I S T I E K E N
|
Als je denkt dat je alles op orde hebt, ben je natuurlijk nieuwsgierig nar de aantallen bezoekers van je website, naar welke pagina´s men kijkt en hoe lang ze er naar kijken. Ook wil je weten welke pagina´s geen bezoekers trekken, of waar men maar kort naar kijkt. Met al deze gegevens kun je daar waar nodig je website aanpassen of verbeteren. Naast Google analytics bestaan er ook andere programma´s, waar voor de eenvoudige versie vaak niet betaald hoeft te worden. Deze programma´s hebben we opgenomen op de pagina Statistieken.
|
Naar boven
|
T E N S L O T T E
|
Wat je ook bedenkt om de prestaties van je website te verbeteren:
Schrijf je website voor de mensen waar je hem voor hebt bedoeld en maak er een prettig leesbaar geheel van. In het algemeen geldt dat wat je bezoekers goed vinden, vinden ook de zoekmachines goed.
Maak gebruik van de kennis en ervaring van anderen. Registreer je bij de verschillende affiliatieforums en nieuwsbrieven
We zijn ons er van bewust dat deze handleiding niet helemaal volledig is en hier en daar wel wat aanvulling kan gebruiken. Daar waar het ons mogelijk is -en daar roepen we ook lezers van deze handleiding toe op om te reageren- zullen we graag de handleiding verbeteren.
Hierbij willen we niet uit het oog verliezen dat deze handleiding in de eerste plaats is geschreven voor de pas beginnende websitebouwer, die niet voldoende budget heeft om Google Adwords rijkelijk te ondersteunen.
|
Naar boven
|